Си го враќа ли некогашната „Групер дама“ Нина Ангеловска брендот што го создаде, а потоа го продаде, или, пак, прашањето би можело да гласи, му се враќа ли ...
сите 3 | | | веќе видена

Нова кредитна линија од 23 милиони евра за кредитирање на локалните мали и средни претпријатија и за зелени инвестиции: · Нова кредитна линија од 23 милиони ...
сите 14 | | | веќе видена

По неколкуте екс градоначалници од СДСМ кои по поразот на локалните избори беа вработени во МВР и поранешната градоначалничка на Арачиново Миликија Галии се ...
| | веќе видена

Пациентите со хередитарен ангиоедем – ХАЕ во земјава се соочуваат со пречки од страна на медицинскиот персонал кога имаат потреба да примат терапија или да им ...
сите 12 | | | веќе видена

Дел од возилата од јавниот превоз денеска од 7 до 13.30 часот ќе сообраќаат по изменет режим од вообичаениот, а дел воопшто нема да се вклучат во сообраќај, ...
сите 26 | | | веќе видена

Почетокот на новата студиска 2022/2023 година на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“-Скопје вечерва беше одбележан на Машинскиот факултет со прв академски час ...
сите 13 | | | веќе видена

Претставата „Така зборуваше Гертруда“ од Миа Николоска премиерно ќе се изведе вечерва во Драмски театар во Скопје на отворањето на новата сезона. Режисер на ...
сите 3 | | | веќе видена

Официјално Скопје ја повтори позицијата – дека не ги признава резултатите од референдумите во четирите украински области кои отворија пат за нивно припојување ...
сите 4 | | | веќе видена

Заедничка хуманитарна акција на црквите и верските заедници во соработка со Комисијата за односи со верските заедници денеска се одржа во Скопје. -Претставници ...
сите 3 | | | веќе видена

Млад човек од Скопје многу прецизно и детално преку својот фејсбук статус ја раскжува неговата приказна зошто не сака да живее во оваа држава. Нешто што сме го ...
сите 2 | | | веќе видена

Во организација на Младински Сојуз – Крушево, од денеска до 3 октомври во Крушево, ќе се одржи 20-то јубилејно издание на Меѓународната младинска конференција ...
| | веќе видена

Во строгиот центар на Битола има над петнаесет објекти за игри на среќа. На улицата Димитар Илиевски-Мурато која го пресекува Широк Сокак има девет казина и ...
| | веќе видена

next