Недостиг од учебници или користење оштетени во наставата, недоволна грижа за менталното здравје на учениците, немањето образовни асистенти за учениците со ...
сите 11 | | | прочитана: 166 | веќе видена

Трите ловечки друштва од Кичево, „Елен“ „Сокол“ и „Еко-Фазан“ годинава ја започнаа ловната сезона месец дена порано за разлика од претходните години, од ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари работна средба со претставници на Светска Банка, на која, како што информираат, ...
сите 9 | | | веќе видена

Над 72 проценти од локалните инспектори сметаат дека постојниот модел на општински инспекциски надзор треба да претрпи измени, а за да биде поефикасен речиси ...
сите 3 | | | веќе видена

Соработката меѓу нашите држави доживеа вистински подем со иницијативата Отворен Балкан иако постоеше и претходно. Во овој момент институциите на Северна ...
сите 11 | | | веќе видена

Веднаш спроти Манастирот св. Наум кај местото викано олимпија, наскоро ќе никне нов ултра модерен спортско рекреативен центар, можеби најубав во градот Скопје. ...
сите 5 | | | веќе видена

Опции се снабдување од универзален снабдувач и од снабдувач во краен случај, но ако јавното претпријатие е неликвидно и не може да плаќа прашање е дали некој ...
| | веќе видена

Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони го смета за штетен предлогот на потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николовски за кратење на ...
сите 10 | | | веќе видена

Ударите кои ги задала Клементина во никој случај не можат да придонесат за смрт, смета одбраната на обвинетата Клементина Левковска во врска со случајот за ...
сите 27 | | | веќе видена

Седум бебиња се родиле хив-негативни на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје од родители кои биле позитивни на вирусот кој води кон сида, во ...
сите 12 | | | веќе видена

Американско-турска авантура за реализација на клучните автопатски коридори 8 и 10 во Македонија уште не почната, се сопна на руски олигарси. Тендерот вреден 27 ...
| | веќе видена

Две третини од македонското население постаро од 15 години има свој брачен партнер покажуваа последниот сет податоци од спроведениот попис. Една четвртина од ...
сите 3 | | | веќе видена

Беше донесена Одлука за одобрување 1,1 милијарда денари за набавка на енергенси, пред почетокот на грејната сезона, на АД за производство на електрична ...
| | веќе видена

Денеска, во кругот на касарната Ѓорче Петров во Скопје, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, во присуство на италијанскиот ...
сите 6 | | | веќе видена

next