Утрово од 7 до 18 часот струја ќе немаат корисниците од објектите во индустриската зона на булевар „Борис Трајковски“ лоцирани на потегот од населба Пинтија ...
сите 102 | | | прочитана: 355 | веќе видена

Денеска (29.09.2022) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ...
сите 23 | | | прочитана: 320 | веќе видена

Пари во соработка со платформата за бонитетни информации БизнисМрежа.мк , ги промовираше 100-те најголеми компании во Македонија рангирани според нивните ...
сите 4 | | | прочитана: 311 | веќе видена

Потпишувањето на дипломатскиот протокол помеѓу Србија и Русија за време на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк го стави Белград под голем ...
| | прочитана: 290 | веќе видена

Соработката меѓу нашите држави доживеа вистински подем со иницијативата Отворен Балкан иако постоеше и претходно. Во овој момент институциите на Северна ...
сите 21 | | | прочитана: 281 | веќе видена

Правосудството не придонесува доволно за заштита на слободата на медиумите и безбедноста на новинарите, а новинарите не се чувствуваат доволно безбедни и не ...
сите 20 | | | прочитана: 280 | веќе видена

Москва верува дека е во војна со Западот и користи различни инструменти – политички, економски, социјални, информативни или воени во оваа борба. Одговорот на ...
| | прочитана: 264 | веќе видена

Влијае ли бројот на членови во управувачките одбори на ефикасноста во спроведувањето на политиките кај правните лица Дали бројот на членови во управните одбори ...
сите 2 | | | прочитана: 256 | веќе видена

Владата на последната седница донесе одлука за ново надворешно задолжување од 250 милиони евра, кое ќе се реализира преку издавање на хартии од вредност, ...
сите 7 | | | прочитана: 254 | веќе видена

Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ – Скопје во рамки на годинешната скопска „Бела ноќ“, денеска напладне во библиотеката „Другарче“ ќе одржи работилница за ...
сите 44 | | | прочитана: 238 | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во Собранието ги претстави приоритетите на претседавањето на Македонија со Организацијата за безбедност и ...
сите 24 | | | прочитана: 206 | веќе видена

Поширокото градско подрачје на Скопје денеска е под посебен режим на сообраќај поради одржување на трките од „Виз Ер Скопски маратон“. Сообраќајот ќе се ...
сите 51 | | | прочитана: 201 | веќе видена

Јавното претпријатие „Градски паркинг“ - Скопје, во соработка со ЈП „Паркови и зеленило“ - Скопје, работи на уредување на зонските паркиралишта во Општина ...
сите 29 | | | прочитана: 201 | веќе видена

Акционерското друштво во државна сопственост ГА-МА во својата прва година „условно“ без партнерот „Макпетрол“ оствари добивка од 3 милиони евра, покажуваат ...
| | прочитана: 197 | веќе видена

За Бугарија пресудата за пејачот Ламбе Алабаковски и исвиркувањето на бугарската химна не биле позитивна порака. За ова директно реагира бугарскиот министер за ...
сите 5 | | | прочитана: 193 | веќе видена

Овчо сирење 450 денари, литар млеко 50 денари, козјо сирење 350 до 400 денари за килограм, компир 40 денари, корнишони за 100 денари за еден килограм, тегла ...
сите 2 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Недостиг од учебници или користење оштетени во наставата, недоволна грижа за менталното здравје на учениците, немањето образовни асистенти за учениците со ...
сите 11 | | | прочитана: 177 | веќе видена

Задоволна и опремена полиција – безбедни граѓани Покачување плата 5% за сите вработени 76 реконструиран објект ОВР Делчево Уништени 10 тони дрога и психотропни ...
сите 10 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Иста фирма, ист нарачател – „Пуцко петрол“ со години како да е екслузивен снабдувач со горива за Комунална хигиена. Компанијата од Пласница ги добива буквално ...
| | прочитана: 175 | веќе видена

next