Неколку оддели од скопскиот Клинички центар изминативе два дена привремено останаа без струја. Информацијата за Канал 5 ја потврди директорот на Заедничките ...
сите 4 | | | веќе видена

Изградбата на филмски студија во околината на Скопје што неодамна како можност ја најави познатиот холивудски актер Џон Малкович, би била не само уметничка, ...
| | веќе видена

Поплавени улици, булевари, подруми, гаражи и јавни површини. Мали езерца низ кои се принудени да поминуваат пешаците, но и автомобилите. Ова е сликата на ...
| | веќе видена

Во Основниот Кривичен суд во Скопје денеска продолжи судењето за случајот „Софтвери“, во кој првообвинет е поранешниот генерален секретар на Владата, Драги ...
сите 6 | | | веќе видена

50 годишна скопјанка починала, откако пред неколку дена паднала во врела зимница, објави „Скопје Инфо“. Скопјанката заработила тешки изгореници по телото, по ...
сите 6 | | | веќе видена

Нова опрема вредна 40.420 евра доби Јавната здравствена установа Здравствен дом во Скопје, како донација од Јапонија, во рамки на ЏЏП-проектот. Опремата е ...
сите 4 | | | веќе видена

Во организација на средното училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ и Совет на родители на деца и лица со церебрална парализа „Златни Ангели“, денес ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Еврејската заедница од Македонија, Пепо Леви, најави дека до Јавното обвинителство ќе поднесат кривична пријава за името на бугарскиот ...
| | веќе видена

Kомандата на бригадата за Југоисточна Европа (СЕЕБРИГ), што е стационирана во Република Северна Македонија, од денеска почна со реализација на компјутерски ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски забранил да се набавува и да се користи морска храна, бадеми и лешници во рестораните и бифеата на Службата за општи и заеднички ...
| | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Триглав Осигурување Живот АД Скопје во присуство на бројни гости од земјава и странство, соработници и партнери кои изминатите години ...
сите 3 | | | веќе видена

Жените припаѓаат на секоја маса каде што се носат одлуки. Сестринството е тоа кое генерира позитивна енергија и тука лежи нашата моќ, порача основачката на ...
сите 10 | | | веќе видена

next