За седум работни дена, доколку нема дожд, треба да заврши поставувањето на заштитната мрежа на автопатот Миладиновци-Штип, во должина од 47 километри, вели за ...
сите 28 | | | веќе видена

Истрага за аферата со нарачката на „полче“, за која пратеникот Павле Богоевски тврдеше дека била „доза масло од канабис“, а познавачите на нарко-дозите тврдат ...
сите 65 | | | веќе видена

Во ЈЗУ Центар за јавно здравје регистрирани се шест новозаболени од мали сипаници од кои две се бебиња под шест месеци, останатите четворица се возрасни на 31 ...
сите 61 | | | веќе видена

Градот Скопје ги отфрла, како што велат, невистините изнесени на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ во однос на соработката со компанијата ФЛАЈ КЕМ ...
сите 30 | | | веќе видена

Генерација од Економското училиште во Скопје, која матурирала 1999 година, оваа година ќе прослави 20 годишнина од матура во Германија. Стојко Гаштаров, ...
сите 32 | | | веќе видена

Меѓу Универзитетот во Тузла, Босна и Херцеговина, и скопскиот Универзитет Свети Кирил Методиј (УКИМ) е потпишан договор за соработка што подразбира не само ...
сите 29 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје треба да ја укина пресудата на скопскиот кривичен суд затоа што обвинителството не докажа дека 37 осудени за крвавите настани во ...
сите 75 | | | веќе видена

На 21 Мај