Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска кога треба да се избира нов претседател на Собранието, не е во Македонија. Со лет на „Туркиш Ерланјс“, Груевски ...
сите 16 | | | прочитана: 11176 | веќе видена

Скопје, 27 март 2017 (МИА) - Претседателот на СДСМ Зоран Зае во интервју за српскиот весник „Данас“ истакнува дека домашната и меѓународната јавност очекуваат ...
сите 4 | | | прочитана: 7098 | веќе видена

Европската комисија денеска негира дека било-кој од Комисијата му дал ветување на лидерот на СДСМ Зоран Заев за отворање на преговорите за членство на ...
сите 13 | | | прочитана: 184 | веќе видена

Еден од четирите блокови на студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје, блокот А, е комплетно реновиран. Овој објект доби нови прозорци, подови, врати, плочки и ...
сите 9 | | | прочитана: 512 | веќе видена

Откако заврши приоритетната замена на сезонските картички со билети, сите слободни места во салата се понудени на продажба, поединечно за двата натпревари. ...
сите 33 | | | прочитана: 250 | веќе видена

Деца цртаат македонски знамиња на настанот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“ во Градскиот парк во Скопје на 25 март 2017 Тезите на ...
сите 5 | | | прочитана: 1682 | веќе видена

Тамара Тодевска обрнува големо внимание на изгледот за време на настапите, но и кога шета во кежуал издание таа ги следи модните трендови. Деновиве Тамара ја ...
| | прочитана: 2972 | веќе видена

Еден час Камениот мост, мостовите во центар, тврдината Кале и некои други објекти во саботата останаа без осветлувње. Не стануваше збор за голем дефект на ...
сите 110 | | | прочитана: 3628 | веќе видена

Светски ден на театарот

УМЕТНОСТ ЗАСЕКОГАШ! Театарот постоел насекаде. Од Теспис преку актерите-патувачи, потоа Ајсхил, Софокле, Еврипид, подоцна Брехт, Чехов - најдобрите автори на ...
 • Fakultet Za Dramski Umetnosti, Skopje
 • 12:00:00 , 27 Мар, 2017 до 00:00:00 , 28 Мар, 2017
 • Академска сцена на ФДУ Скопје
 • 146 доаѓаат, 250 можеби
 • Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • Авантурите на Аладин

  Режисер: Бојан Трифуновски УЛОГИ: Аладин - Александар Михајловски Принцезата Џасмин - Дарја Ризова Абaнaзер Велики - Сашко Коцев Духот од ламбата - ...

  Како си ми? – трета студентска филолошка конференција

  Со задоволство ве покануваме на третото издание на студентската конференција „Како си ми?“ што ќе се одржи на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“. На ...
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Апр, 2017 до 16:30:00 , 01 Апр, 2017
 • Како си ми?
 • 102 доаѓаат, 191 можеби
 • MASSIVE FESTIVAL Macedonia - Сабота 1 април во С.Ц Борис Трајковски

  Lollipop Entertainment Group и SUN Production Овој 1 април Ве канат да бидете дел од централниот градски маскембал и најголемата журка досега. После ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:30:00 , 01 Апр, 2017 до 04:00:00 , 02 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 187 доаѓаат, 228 можеби
 • Shake The Room!

  Маски, креативност, зезање, награди, шотови, коктели, игранка... Пловење низ времето со префинета музичка селекција на Oldboy... Што ќе бидеш ти? Покажи ни! ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 01 Апр, 2017 до 01:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Public Room
 • 42 доаѓаат, 203 можеби
 • Врв 7/12: Лиска (1.908 мнв), Илинска Планина

  Седмиот врв во годинашниот предизвик “12 Врвови”е врвот ЛИСКА висок 1.908 мнв, кој се наоѓа на Илинска Планина дел од масивот Бигла. Лиска е највисокиот ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:30:00 , 02 Апр, 2017 до 21:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 48 доаѓаат, 181 можеби


 • На 27 Март