Визуелно и емотивно најсилен впечаток оставаат нередите во Собранието. Влезот на околу 1000 луѓе во парламентот и тепањето на пратениците од СДСМ и Алијансата ...
сите 5 | | | прочитана: 4477 | веќе видена

Генералниот секретар на Движење за реформи на ДПА, Арбен Таравари и пратеникот на Алијансата за Албанци и претседателот на НДП, Весел Мехмеди денеска одржаа ...
сите 105 | | | прочитана: 9204 | веќе видена

Кривични пријави против 15 лица се поднесени од страна на Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до Основно јавно обвинителство – Скопје во врска со ...
сите 86 | | | прочитана: 6853 | веќе видена

На влезната врата од неговиот дом е поставен и плакат со содржина: „Монструм, кој е следниот, дете?“. Во близина на куќата, пак, беа поставени плакати со ликот ...
сите 47 | | | прочитана: 16718 | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи особено во планинските региони и ...
сите 160 | | | прочитана: 4011 | веќе видена

Предупредуваме дека за нелегалната градба на улица која го узурпира Кејот на Вардар во центарот на Скопје и со тоа ги загрозува интересите на граѓаните ќе има ...
сите 26 | | | прочитана: 495 | веќе видена

Петмина од напаѓачите во Собранието се веќе приведени, додека по други 10 лица властите се уште трагаат. Полицијата им поднесе кривични пријави за – учество ...
сите 10 | | | прочитана: 399 | веќе видена

Делегацијата на ЕУ во Скопје, американската амбасада, мисијата на ОБСЕ и канцеларијата на НАТО во заедничка изјава најостро го осудија, како што наведуваат, ...
сите 41 | | | прочитана: 7235 | веќе видена

Алсат-М го сними спроведувањето во суд на дел од приведените учесници во упадот во Собранието при што беа претепани пратеници од парламентарното мнозинство. ...
сите 11 | | | прочитана: 752 | веќе видена

Полициски извори потврдија дека 5-мина од вкупно 15 –те за кои скопското обвинителство побара приведување се најдени од страна на полицијата. Еден од ...
сите 11 | | | прочитана: 944 | веќе видена

Македонската православна црква в недела на 30 април во манастирот во Слепче ќе го канонизира за нов светител Игуменот Кипријан Слепченски, кој пострадал ...
сите 3 | | | веќе видена

Изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието на Република Македонија е легитимен, за тоа имаме поддршка од САД, изјави лидерот на ДУИ Али Ахмети по ...
сите 17 | | | прочитана: 17075 | веќе видена

Беловишки Водопад - прво мајска акција

На 01 Мај 2017 ДПС Трансверзалец- Скопје организира искачување до живописните Беловишки водопади кои се наоѓаат во подножјето на врвовите Ливадица и Пирибег на ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 01 Мај, 2017 до 17:00:00 , 01 Мај, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 42 доаѓаат, 398 можеби
 • Gorska On The Move - Бесплатно вежбање на отворено

  Покана до сите што го сакаат спортскиот начин на живот и се подготвени да направат позитивна промена кај себе. Пријавете го вашето БЕСПЛАТНО учество тука и ...
 • Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 19:00:00 , 02 Мај, 2017 до 20:00:00 , 02 Мај, 2017
 • ГОРСКА вода
 • 718 доаѓаат, 190 можеби
 • Македонија - Исланд

  Квалификациски натпревар на Македонската ракометна репрезентација со репрезентацијата на Исланд за пласман на ЕП Хрватска 2018. Да навиваме заедно за ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Мај, 2017 до 22:00:00 , 04 Мај, 2017
 • Македонија
 • 358 доаѓаат, 486 можеби
 • Career Launch 2.0 - саем за кариера

  72 работни позиции, 23 компании и 7 говорници кои ќе те натераат да започнеш нова кариера. 👩‍🚀 👔 CareerLaunch е саем за кариера во иновативни македонски tech ...
 • Nacionalna i Univerzitetska biblioteka "Sv. Kliment Ohridski" - Skopje
 • 14:00:00 , 05 Мај, 2017 до 19:00:00 , 06 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • CareerLaunch
 • 236 доаѓаат, 340 можеби
 • Промоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“

  Hастанot ќе се одржи на 5 Maj 2017 год. (петок), во 11 ч. во Националната галерија на Македонија, објект Мала станица ќе се реализира промоција на ...

  Детоксикација со Сашко Коцев / Stand up comedy во Охрид

  "ДЕТОКСИКАЦИЈА" со Сашко Коцев Еден од најдобрите стенд ап комичари и актери Сашко Коцев за прв пат со свое самстојно стенд ап шоу во Охрид. 6 мај 2017 ...
 • Народен Театар Охрид, Ohrid
 • 20:00:00 , 06 Мај, 2017 до 21:30:00 , 06 Мај, 2017
 • Филип Ангеличин Жура
 • 308 доаѓаат, 468 можеби
 • Виз Ер Скопски маратон 2017 / Wizz Air Skopje Marathon 2017

  МК / 13-то издание на најмасовната спортска манифестација во Македонија, Виз Ер Скопски маратон, ќе се одржи на 7 мај 2017. На програмата се 4-ри трки: ...
 • Skopski Maraton, Skopje
 • 08:30:00 , 07 Мај, 2017 до 14:00:00 , 07 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Skopski Maraton
 • 2811 доаѓаат, 2341 можеби


 • На 1 Мај